Головна / Корисні поради / Як почистити комп’ютер від пилу, почистити клавіатуру і вентилятор ноутбука від пилу

Як почистити комп’ютер від пилу, почистити клавіатуру і вентилятор ноутбука від пилу

Як почистити комп'ютер від пилуЯк відомо, пил, що осідає на комп’ютері, не тільки порушує його естетичний вигляд. При певних умовах шар струмопровідного пилу може порушити його функціональність, а то і взагалі надовго вивести з ладу комп’ютер, як втім, і будь-який інший електронний пристрій.

Тому час від часу просто необхідно почистити ноутбук від пилу. Рекомендований період чищення комп’ютера складає один раз в місяць, але все залежить від умов використання техніки. Як правило, не маючи достатніх навичок, цю роботу слід доручати спеціалістам. Але трапляється, що найпростіший догляд за технікою, наприклад, почистити клавіатуру комп’ютера можна виконувати і самостійно.

Для цього знадобляться суха серветка, пензлик і звичайний побутовий або автомобільний пилосос. У будь-якому випадку робота вимагає особливої уваги і акуратності. При обслуговуванні стаціонарного комп’ютера, перед тим як почистити комп’ютер від пилу слід відключити пристрій від електромережі та від’єднати кабель від системного блоку. В принципі, всі кабелі мають різні роз’єми, і сплутати їх місцями при підключенні системного блоку після чищення практично неможливо.

Потім знімаємо бічні стінки системного блоку і за допомогою пензлика та пилососа видаляємо шар пилу з поверхні всіх блоків. Не слід побоюватися, що в пилосос потраплять дрібні деталі пристрою. У всякому разі, якщо комп’ютер працював без них, то невелика втрата. Крім того, мішок порохотяга легко почистити і знайти деталь,  що потрапила всередину.

Ще одним місцем накопичення пилу є кулер з радіатором. Як правило, пил найбільше осідає на лопатях вентилятора і в каналах радіатора. Причому тут він в спресованому вигляді, тому слід використовувати пензлик з більш жорсткою щетиною.

Не рекомендується виконувати вологе чищення. В крайньому випадку, можна використовувати чистий технічний спирт.

Спирт також можна використовувати, щоб почистити клавіатуру ноутбука. Закінчивши чистку, ставимо бічні панелі на місце і підключаємо системний блок. Якщо в роботі комп’ютера не помічено явних погіршень – сторонніх шумів, перегріву та ін., – отже, чистка виконана вдало.

Беручи до уваги те, що ноутбук є мобільним електронним пристроєм і використовується в абсолютно різних умовах, чистка його може виконуватися частіше. Як правило, крім чистки клавіатури в домашніх умовах допускається ще почистити вентилятор в ноутбуці. Порядок обслуговування дещо простіше. Немає системного блоку і немає необхідності розбирати його корпус. Для чистки слід вийняти акумулятор і відкрити нижню кришку.

Зверніть увагу, крім декількох гвинтів кришка утримується засувками, що відрізняються підвищеною крихкістю. Потім знімаємо вентилятор і чистимо крильчатку. Рекомендується також при цьому обслуговуванні змащувати вал вентилятора спеціальним мастилом. За допомогою пензлика та пилососа очищаємо від шару пилу канали радіатора. Збираємо всі деталі в зворотному порядку, діючи так само обережно і акуратно.

 

Читайте також

Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *