Головна / Дача / Город / Як побудувати теплицю з полікарбонату

Як побудувати теплицю з полікарбонату

Нестабільність кліматичних умов змушує шукати все нові форми для можливості ефективно використовувати грунт протягом всього року. Тому ми і спостерігаємо постійне вдосконалення методів обігріву грунтів і можливості цілий рік отримувати урожай овочів і зелені. Теплиці і парники дозволяють вирощувати практично всі види сільськогосподарських культур і взимку, і навесні. Справа тільки в технічному оснащенні і виділеного на це бюджету. І, звичайно, в терпінні і вмілих руках.

Як побудувати теплицю з полікарбонату

Практично на кожній третій дачній ділянці і в кожному сільгосппідприємстві стоять споруди з полікарбонату — нового матеріалу, що перевершує за своїми показниками всі традиційні способи покриття теплиць. Треба віддати належне виробникам — вони дуже швидко відреагували на запити і стали пропонувати готові тепличні конструкції. Це дуже зручно, але не завжди. І доводиться думати не про те, як купити, а про те, як побудувати теплицю з полікарбонату.

Будувати чи купувати?

І у першого, і у другого варіанту є свої “за”, і свої “проти”. Перед тим, як побудувати парник з полікарбонату, розглянемо недоліки покупки готової конструкції. Разом з теплицею ми купуємо і недоліки, які виправити вже не зможемо:

 • Необхідність підготовки фундаменту під чіткі розміри готової споруди сильно обмежують у свободі вибору місця. А це дуже великий мінус. Від вірного розташування залежить не тільки врожай. Страждає зовнішній вигляд ділянки, може обмежуватися доступ до теплиці, і сама вона може створювати перешкоди.
 • Пропоновані підприємствами арочні конструкції не завжди відповідають запитам господарів. Тут виявляються всі недоліки такого виду споруд — обмеження по висоті це тільки один. Виробник виходить з того, що йому простіше побудувати, використовуючи стандартний лист. Як ми знаємо, лист сотового полікарбонату має розміри 2,1×6м. Нескладно порахувати, чому практично всі покупні споруди по висоті складають 1,9 м — це діаметр півдуги згорнутого стандартного листа. Якщо ж нам потрібно збільшити висоту, тоді доводиться піднімати фундамент. А це зайві витрати праці і часу.
 • Сама по собі арочна конструкція має спірні світлопроникаючі здібності. Промені найчастіше відбиваються від поверхні і не повністю потрапляють за призначенням. До того ж наскрізне просвічування арочних систем не найефективніший метод опромінення рослин світлом.

Отже, перевагою в нашому випадку користуються теплиці, виготовлені самостійно.

Вибір місця

Так як побудувати теплицю з полікарбонату виявилося привабливіше, ніж купити її, то ми можемо сміливо приступати до вибору місця її розташування. Досить буде дотримуватися деяких правил, і вона буде розміщена з максимальною користю. Яким вимогам повинно відповідати місце для теплиці:

 • добре освітлене і закрите від північного вітру місце;
 • поздовжньо конструкція повинна бути орієнтована з півночі на південь;
 • розташування на невеликій відстані від будинку;
 • бажана наявність поруч господарських будівель для зручності обслуговування;
 • при наявності невеликої садової ділянки можна заощадити місце, встановивши споруду впритул до стіни будинку або господарської будівлі;
 • щоб стабілізувати температурний режим, можна на 50-70 см поглибити її в грунт;
 • дуже важлива відстань до систем енергозабезпечення і водних комунікацій;
 • неприпустима установка поблизу дерев.

Коли місце вибрано і розмічено, пора закладати фундамент.

Фундамент

Як побудувати теплицю з полікарбонату

Незалежно від того, яку форму ми вибрали для тепличної споруди, фундамент для неї необхідний. Якщо наша споруда не буде сильно важкою, то ми цілком зможемо обійтися дерев’яним фундаментом. Головне правильно його обробити, і тоді він може прослужити більше 5 років.

Порада: Все ж краще використовувати традиційний стрічковий фундамент — конструкція може з часом змінюватися, а фундамент не так просто посилити, як передбачити можливі переробки.

Каркас теплиці

Як побудувати теплицю з полікарбонату

Каркас може бути виготовлений з дерева, алюмінію, металевого оцинкованого профілю, куточка. Але якщо ми хочемо зробити конструкцію зі склепінчастим дахом, то найпростіше буде використовувати дерев’яний каркас.

Для цього використовую деревину тільки твердих порід – прослужить набагато довше. Добре підійде дошка 50 мм, розпущена на бруски 50×75 мм. Полікарбонату більшого не треба і такий каркас здатний витримати пориви вітру та сніг.

Це важливо: Деревина хороша і тим, що будь-яку пошкоджену деталь каркаса в будь-який момент можна замінити без всяких проблем.

Форми склепінчастого каркаса припускають створення просторової конструкції полікарбонату, листи якого диктують крок крокв. Відстань між кроквами не повинна бути більше 50см — це розвантажить лист обшивки і всю конструкцію в цілому.

Після складання каркаса його обробляють просоченням для додання водовідштовхувальних властивостей. Нижню частину каркаса часто обробляють антисептичними грунтами. Місця для вікон і дверей продумуємо відразу, щоб не помилитися при обшивці. Єдиною порадою буде бажане розташування дверей з північного боку.

Обшивка полікарбонатом

Будівництво теплиць з полікарбонату завершується фінальним етапом — обшивкою. Найефективніше для фіксації обшивальних листів застосовувати термошайби або кріпильний профіль. Не бажано використовувати звичайні саморізи з двох причин:

 • термошайби і профілі для кріплення перешкоджають виникненню т. н. «містка холоду» — випадання конденсату на місці стикування матеріалів з різним коефіцієнтом теплопровідності;
 • звичайний саморіз, навіть із застосуванням ущільнювальної прокладки, не забезпечить надійної герметизації обсягу і може деформувати обшивку.

Обшивка склепінчастої теплиці зводиться до виконання ряду нескладних завдань, які в змозі виконати кожен. Спочатку потрібно заготовити всі необхідні інструменти і пристосування, потім розмітити листи, акуратно розрізати їх електролобзиком або ножівкою по дереву. Між собою панелі стільникового полікарбонату з’єднуються стикувальним Н-подібним профілем, попередньо промазаним силіконовим ущільнювачем.

Важлива деталь: Після установки листів на каркас потрібно не забути про торці обшивки — в ній може скупчуватися волога і бруд, тому їх закривають спеціальним торцевим профілем. Він продається разом з листом.

Це лише схематичний опис того, як побудувати теплицю з полікарбонату і не переживати про витрачений час і працю, а свіжі овочі та зелень на вашому столі весь рік — гідна нагорода за терпіння і акуратність.

 

Читайте також

Після якої культури слід саджати часник

Часник є популярною в нашій країні культурою. Він невибагливий в плані догляду, однак, дотримуючись деяких …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *