Головна / Корисні поради / Як очистити сковороду від нагару

Як очистити сковороду від нагару

Як очистити сковороду від нагаруНавряд чи знайдеться хоч одна господиня, у якої на кухні не було б сковороди. І це незважаючи на появу в нашому житті різноманітних кухонних новинок, наприклад, таких як аерогриль або мультиварка. Все ж зовсім без сковорідок навряд чи можливо обійтися. Але, на жаль, з часом всі сковороди потихеньку покриваються нагаром.

Треба відзначити, що мало того, що чорний нагар на кухонному посуді виглядає не тільки зовсім неестетично, що само по собі неприємно, але додатково може представляти досить серйозну небезпеку для здоров’я. Адже при нагріванні сковороди товстий шар нагару починає виділяти дуже шкідливі речовини. Тому, слід не тільки добре мити своє кухонне начиння, але й не забувати почистити сковороду від нагару, що скупчився на ній.

Звичайно, можна спробувати так звані народні засоби, за допомогою яких чистили свої улюблені сковорідки ще наші бабусі.

Один з найбільш ефективних і простих, але, на жаль, абсолютно невідповідний для застосування в умовах квартири спосіб очистити сковороду від нагару полягає в тому, що її всього лише ставлять на вогонь. А потім чекають протягом декількох годин, коли вся нагромаджена застаріла гар природним чином обгорить і просто відвалиться. На жаль, цей процес супроводжується таким їдким димом, що навряд чи його можна рекомендувати всерйоз.

Тому краще вибрати менш екстремальний спосіб повернути своїй сковороді пристойний вигляд. Досить насипати звичайної кухонної солі (близько 3 ст. ложок), хлюпнути туди ж оцту, так щоб воно покрило все дно сковороди, а потім відправити її на плиту. Чекаємо, коли весь оцет википить, а потім споліскують сковорідку водою. Не забуваємо при цьому про обережність, щоб не обпектися парою. Якщо сковорода не очистилася з першої спроби, то слід повторити все з самого початку.

Якщо є під рукою кальцинована сода, господарське мило і канцелярський силікатний клей, можна почистити сковороду від нагару і іншим способом. Змішуємо всі інгредієнти (мило подрібнюють) і розводимо водою. Наливаємо в сковороду отриманий склад і знову ж ставимо її на вогонь. Приблизно через 2 години її вже можна буде промити чистою водою.

А ще простіше скористатися різними сучасними миючими засобами, більшість з яких досить успішно справляються з цим непростим завданням.

Крім сковорідок, часто господаркам доводиться вирішувати, як очистити нагар з праски, щоб не пошкодити її гладку підошву.

Народна мудрість пропонує скористатися тими ж сіллю або оцтом. Щоб очистити праску від пригару рекомендується протерти його ганчіркою змоченою оцтом, а потім відполірувати підошву будь вовняною тканиною.

Непоганий ефект, правда, при невеликому забрудненні, дає і прасування гарячою праскою по розсипаної солі. Після чого знову ж шліфуємо поверхню.

Але набагато швидше і зручніше очистити праску від нагару за допомогою спеціального олівця. Тому має сенс завжди мати його під рукою.

А ось з очищенням внутрішньої поверхні резервуара для води, а також дірок на підошві праски, через які виходить пар, іноді доводиться трохи повозитися. Можна промити їх за допомогою оцту або розведеної лимонної кислоти. Або придбати спеціальний засіб для очищення приладів від накипу.

 

Читайте також

Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *