Накип! Це страшне слово знайоме всім домогосподаркам. Дуже часто з’являється накип на стінках чайника, виводить з ладу пральну машинку або змушує ламатися праску. Що ж це за «страшний звір»? І як з цим «звіром» боротися?
Накип – це, насамперед, солі магнію і кальцію, розчинені у воді. Ці солі просто осідають на стінках чайника, а також на побутових приладах, точніше на їх нагрівальних елементах.
Давайте спробуємо розібратися, як очистити накип. Розглянемо способи боротьби з накипом в чайнику, пральній машині і прасці. А почнемо з самого простого і самого часто використовуваного «приладу» – чайника.
Як очистити чайник від накипу?
Існує декілька засобів.
1. Лимонна кислота. Почистити від накипу чайник за допомогою лимонної кислоти досить просто. Для цього варто набрати в чайник дві третини холодної води і висипати у воду трохи більше, ніж пів пакетика лимонної кислоти. Якщо ж накипу на стінках зібралося дуже багато, то можна використовувати весь пакетик.
Воду довести до кипіння і кип’ятити ще протягом 5 хвилин. Потім підніміть чайник і поверніть його в різні боки, щоб сколихнути воду. Таким способом ви побачите, наскільки добре лимонна кислота зняла наліт накипу.
Якщо чайник повністю очистився, то брудну воду необхідно вилити і налити чистої холодної води. Знову прокип’ятити. Якщо ж чайник очистився не повністю, то повторіть процедуру ще раз. У будь-якому випадку не забудьте вилити брудну кислу воду з чайника.
2. Оцет. Чайник від накипу можна очистити і за допомогою звичайного столового оцту. Для цього на 2 літри води візьміть чверть склянки оцту і кип’ятіть отриману суміш 20-30 хвилин, поки чайник не стане чистим.
3. Електрочайник. Для чищення електричного чайника підходять обидва запропоновані варіанти. Але лимонна кислота впорається з накипом набагато швидше.
Як очистити праску від накипу?
Очистити праску дещо складніше, ніж чайник. І в ідеалі слід використовувати для праски очищену або дистильовану воду, щоб уникнути її засмічення накипом. Але якщо накип вже з’явився, то спробуємо з ним впоратися.
Достатньо безпечний засіб для складових праски – це лимонна кислота. Її слід розчинити у воді і залити в резервуар. Потім праску слід нагріти і перевести в режим, що утворить пару.
Також розчином лимонної кислоти можна чистити окремо і підошву праски. Для цього праску – обов’язково вимкнену – помістіть в ємність з готовою рідиною так, щоб вся оброблювана область покривалася водою. Залиште праска в такому розчині на деякий час.
Як очистити пральну машину від накипу?
Природно, можна слідувати порадам реклами і регулярно використовувати Калгон або будь-який інший пом’якшувач. Але врахуйте, що це виявиться досить дорогим задоволенням. Якщо вирішите користуватися спеціальним засобом від накипу, то зверніть увагу на те, що вони повністю не вимиваються з одягу. А це може виявитися небезпечним, особливо для дітей і людей, які страждають алергією.
Тому повернімося до того ж самого засобу, який нас рятував від накипу при чищенні праски та чайники, – лимонної кислоти.
Для пральної машинки, завантаження у якій 3,5 кг цілком вистачить 60 грам лимонної кислоти. Якщо ємність Вашої машинки більше, то, відповідно, і кількість лимонної кислоти потрібна більша.
Лимонну кислоту слід засипати у відділення для порошку і включити пральну машину на повний цикл прання, виставивши при цьому максимальну температуру. От і все! Машинка відмінно очиститься зсередини і прослужить Вам набагато довше.