Як очистити накип, почистити від накипу чайник, праску, пральну машину

Як очистити накипНакип! Це страшне слово знайоме всім домогосподаркам. Дуже часто з’являється накип на стінках чайника, виводить з ладу пральну машинку або змушує ламатися праску. Що ж це за «страшний звір»? І як з цим «звіром» боротися?

Накип – це, насамперед, солі магнію і кальцію, розчинені у воді. Ці солі просто осідають на стінках чайника, а також на побутових приладах, точніше на їх нагрівальних елементах.

Давайте спробуємо розібратися, як очистити накип. Розглянемо способи боротьби з накипом в чайнику, пральній машині і прасці. А почнемо з самого простого і самого часто використовуваного «приладу» – чайника.

Як очистити чайник від накипу?

Існує декілька засобів.

1. Лимонна кислота. Почистити від накипу чайник за допомогою лимонної кислоти досить просто. Для цього варто набрати в чайник дві третини холодної води і висипати у воду трохи більше, ніж пів пакетика лимонної кислоти. Якщо ж накипу на стінках зібралося дуже багато, то можна використовувати весь пакетик.

Воду довести до кипіння і кип’ятити ще протягом 5 хвилин. Потім підніміть чайник і поверніть його в різні боки, щоб сколихнути воду. Таким способом ви побачите, наскільки добре лимонна кислота зняла наліт накипу.

Якщо чайник повністю очистився, то брудну воду необхідно вилити і налити чистої холодної води. Знову прокип’ятити. Якщо ж чайник очистився не повністю, то повторіть процедуру ще раз. У будь-якому випадку не забудьте вилити брудну кислу воду з чайника.

2. Оцет. Чайник від накипу можна очистити і за допомогою звичайного столового оцту. Для цього на 2 літри води візьміть чверть склянки оцту і кип’ятіть отриману суміш 20-30 хвилин, поки чайник не стане чистим.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Не забудьте по завершенню процедури промити чайник від оцту.[/box]

3. Електрочайник. Для чищення електричного чайника підходять обидва запропоновані варіанти. Але лимонна кислота впорається з накипом набагато швидше.

Як очистити праску від накипу?

Очистити праску дещо складніше, ніж чайник. І в ідеалі слід використовувати для праски очищену або дистильовану воду, щоб уникнути її засмічення накипом. Але якщо накип вже з’явився, то спробуємо з ним впоратися.

Достатньо безпечний засіб для складових праски – це лимонна кислота. Її слід розчинити у воді і залити в резервуар. Потім праску слід нагріти і перевести в режим, що утворить пару.

Також розчином лимонної кислоти можна чистити окремо і підошву праски. Для цього праску – обов’язково вимкнену – помістіть в ємність з готовою рідиною так, щоб вся оброблювана область покривалася водою. Залиште праска в такому розчині на деякий час.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]А ось використовувати для видалення накипу з праски оцет або хімічні засоби не рекомендується, тому що такі речовини можуть пошкодити пластикові частини праски і виявитися причиною передчасного виходу з ладу його функціональних частин.[/box]

Як очистити пральну машину від накипу?

Природно, можна слідувати порадам реклами і регулярно використовувати Калгон або будь-який інший пом’якшувач. Але врахуйте, що це виявиться досить дорогим задоволенням. Якщо вирішите користуватися спеціальним засобом від накипу, то зверніть увагу на те, що вони повністю не вимиваються з одягу. А це може виявитися небезпечним, особливо для дітей і людей, які страждають алергією.

Тому повернімося до того ж самого засобу, який нас рятував від накипу при чищенні праски та чайники, – лимонної кислоти.

Для пральної машинки, завантаження у якій 3,5 кг цілком вистачить 60 грам лимонної кислоти. Якщо ємність Вашої машинки більше, то, відповідно, і кількість лимонної кислоти потрібна більша.

Лимонну кислоту слід засипати у відділення для порошку і включити пральну машину на повний цикл прання, виставивши при цьому максимальну температуру. От і все! Машинка відмінно очиститься зсередини і прослужить Вам набагато довше.

Рейтинг
( No ratings yet )
Поділитися в соцмережах:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: