Головна / Облаштування / Дитяча / Як облаштувати маленьку дитячу кімнату для хлопчика і для дівчинки

Як облаштувати маленьку дитячу кімнату для хлопчика і для дівчинки

Як облаштувати маленьку дитячу кімнату

Дитина росте дуже швидко. І дуже скоро їй потрібна окрема кімната, де вона зможе грати, займатися і відпочивати. Як облаштувати дитячу кімнату, грамотно поєднавши всі необхідні зони? Завдання складне, але здійсненне.

Вибір розташування

Якщо є можливість, то краще дітям віддати те приміщення, яке отримує протягом дня максимальну кількість сонячного світла. Сонечко дуже корисно для дитини: його промені сприяють виробленню вітаміну D, вбивають хвороботворних мікробів і кліщів. Крім того, кімната не повинна бути холодною. Вихід на балкон також не вітається: це небезпечно для життя і здоров’я допитливого чоловічка.

Меблі для дитячої

Меблі повинні бути в кімнаті дитини?

Ліжко. Не диван або крісло, а повноцінне ліжко. З хорошим ортопедичним матрацом. Для дитини дуже важливий повноцінний і здоровий сон. А як можна виспатися на незручному (нехай і дуже практичному) диванчику! Щоб облаштувати маленьку дитячу для двох дітей, можна придбати двоярусне ліжко. Такий варіант значно заощадить простір.

Шафа. Вибираємо багатофункціональні моделі. Дитина повинна мати можливість самостійно скласти в шафу свої речі, заховати там свої іграшки або поставити на полиці улюблені книжки. Батьки не завжди знаходяться поруч, а дертися за якоюсь казкою, підставляючи стільці, не зовсім безпечно. Оптимальний варіант – шафа-купе: зсувні дверцята не займають таке дорогоцінний простір.

Стіл. У дитини повинен бути свій письмовий стіл і зручний стілець, які відповідають зростанню малюка. Так як діти швидко ростуть, можна придбати меблі-трансформер. Головна умова – мінімальна кількість виступаючих елементів і гострих кутів, міцність і стійкість.

Це основний набір меблів для дитячої кімнати. Простір, що залишився краще не захаращувати: дитина повинна мати можливість вільно грати.

Додаткові аксесуари. Не потрібно наповнювати кімнату свого чада глиняними горщиками, кришталевими вазами або чайними сервізами. Це небезпечно як для дитини, так і для речей.

Зонування дитячої

Щоб облаштувати дитячу для хлопчика чи для дівчинки, потрібно заздалегідь продумати кілька основних зон:

  • ігрова зона;
  • зона для сну і відпочинку;
  • зона для навчання та занять.
Такий поділ обумовлено віковими особливостями: відпочиваючи або навчаючись, дитина не повинен відволікатися на іграшки.

Щоб виділити в кімнаті зони, всі предмети меблів повинні бути розташовані в різних місцях. Якщо розміри приміщення дозволяють, можна додатково зробити підлогові полиці-перегородки або поставити невеликі подіуми. Ще один метод зонування – різне колірне рішення стін або підлоги.

Колір

Яскраві кольори в оформленні кімнати для дитини наповнюють його доброю і позитивною енергією. Темний колір пригнічує і знижує активність. Не потрібно боятися експериментувати: облаштувати дитячий для дівчинки можна не тільки в рожевому кольорі. А для хлопчика – в блакитному. Спектр кольорів багатий і різноманітний. Але отруйних відтінків необхідно уникати.

 

Читайте також

Модні ідеї дизайну балкона і лоджії

Ви досі використовуєте свій балкон для зберігання старих саней, лиж або сезонної гуми? Враховуючи постійний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *