Головна / Оздоблювальні роботи / Грамотна укладка ламінату

Грамотна укладка ламінату

Грамотна укладка ламінату

Існує два основних методи укладання ламінату: клейовий і безклейовий (замковий). У першому випадку панелі ламінату стикуються і з’єднаються конструкцією паз-гребінь. Завдяки цьому клей рівномірно розподіляється по стиковій зоні панелі, в результаті виходить монолітна поверхня. Такий спосіб укладання дозволить забезпечити гарну ізоляцію підлоги.

В основі другого способу укладання ламінатних плит лежить стикування за допомогою замкового механізму. Ламінатні панелі з’єднуються між собою в замок, за рахунок чого укладання проводиться дуже швидко і завжди є можливість замінити окрему панель, якщо вона деформувалася або пошкоджена.

Як і будь-яке покриття, ламінат стелиться на підготовлену поверхню. Чорнова підлога повинен бути добре підготовлена і рівна, щоб уникнути прогину пластин. При грамотному підході підлогу необхідно залити самовирівнюючою сумішшю і дати їй добре застигнути. Поверх суміші укладається шар гідроізоляції і шумопоглинаюча подушка. Така підкладка сприяє зниженню рівня шуму в приміщенні, а також зменшує гучність звуку кроків. До того ж вона служить для амортизації. В якості подушки можна використовувати спеціальні матеріали для ламінатних підлог, а також спінений поліетилен.

Ламінатну підлогу часто називають плаваючою. Це пов’язано з тим, що ламинатное покриття не з’єднується з підлогою. Всі панелі кріпляться виключно між собою за допомогою замків або з використанням спеціального клею. Щоб ламінатна підлога виглядала монолітною і не виділялися стики, укладати її варто за напрямом променів сонця.

Грамотна укладка ламінату

Під час укладання по всьому периметру приміщення потрібно ставити зазори в 10 мм. Перший ряд розташовується пазом до стіни, остання панель при необхідності обрізається з урахуванням зазору, який необхідно залишити. Наступний ряд починають з боку обрізаної панелі, і так змійкою до кінця.

При клейовому методі укладання панелей клей наноситься на торець паза. Залишки клею знімаються вологою губкою, поки клей не застиг, потім стик протирається насухо. Щоб зчеплення панелей було рівномірним, необхідно використовувати опорну п’яту. Потім необхідно дати клею висохнути. Протягом 24 годин ходити по ламинатній підлозі не можна. Зазори при стінах ховаються за допомогою плінтусів, вони і служать фінальним етапом укладання ламінатної підлоги.

 

Читайте також

Як вибрати і поклеїти шпалери на стелю

Коли постає питання обробки стелі, на розум приходять три варіанти: фарбування, підвісна або натяжна конструкція. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *