Головна / Матеріали / Декоративні штукатурки: види та особливості

Декоративні штукатурки: види та особливості

Декоративні штукатурки: види та особливості

Завдяки своєму витонченому зовнішньому вигляду, безлічі колірних гам і фактур, а ще володіючи прекрасними експлуатаційними параметрами, декоративна штукатурка має велику популярність при внутрішній обробці приміщень.

При обробці стель і стін, декоративна штукатурка виступає особливим матеріалом. В її структуру входять штучні компоненти і різні породи будівельних матеріалів. Головною метою декоративного оформлення інтер’єру є створення картинок, візерунків, рельєфних поверхонь. А також декоративна штукатурка прекрасно прибирає будь-які дефекти стін, нерівності, тріщини і т. п.

За структурою штукатурка може бути різною: на мінеральній основі, силіконова, з вапна, силікатна, з ПВХ або гіпсу. Від цього також залежать і експлуатаційні параметри. А саме мокра чистка, міцність до механічних навантажень, довголіття. Перевага декоративної штукатурки криється в наступному: вона влагостійка і практична, внаслідок чого можна застосовувати її в ремонті і обробці стін приміщень з високою вологістю. Вона дуже неважко миється і не засвоює запахів.

Декоративна штукатурка має безліч барвистих відтінків, які бувають: одноколірними, перламутровими, золотистими, сріблястими, мідними і з блискучими жилками. Такий вибір кольорів і викликає багатообіцяючу популярність декоративної штукатурки серед покупців. При використанні хорошої декоративної штукатурки можна вільно домогтися копіювання виду м’ятого або прошнурованого паперу, замші, матерії, мінералів і природних каменів, гуаші, глини, а ще пальмового листя, різних видів дерева і оксамиту. Дивлячись на те, яким чином буде нанесена штукатурка залежить і те, якою буде її зовнішність, а саме гладкою або рельєфною.

Декоративна штукатурка розділяється на деякі види, а серед бажаних і модних зразків треба звернути увагу на такі типи штукатурок, як: структурна штукатурка, фактурна декоративна, венеціанська, флоки, штукатурка «під старовину», таделакт, що моделює мальовнича штукатурка.

Структурна штукатурка складається з готової будівельної суміші з різними розмірами частинок, яка робиться в заводських умовах. Цю штукатурку використовують для зовнішньої обробки коридорів, сходових майданчиків.

Найпоширенішим покриттям, безперечно, буде фактурна декоративна штукатурка. Її всі бачили, вона складається з різного роду гранул. Штукатурка може приховати різні дефекти, нерівності, тріщини. За допомогою спеціальних інструментів і створюється рельєф цієї штукатурки.

Венеціанська декоративна штукатурка – це специфічний вид покриття, що володіє гладко-дзеркальною площиною і зображенням, що імітує мармур. Він хорош тим, що має хорошу довговічність і також можна робити точковий ремонт.

Флоки – різновид декоративної штукатурки, що складається з різнокольорових частинок напівкруглої форми. Складається з типового комплекту, в який крім безпосередньо матеріалу входить також клей, сухі різноколірні частини і лак для покривання на готове покриття.

Створення виду потертості, світлих і темних ділянок все це завдяки ефекту штукатурки «під старовину». Вона використовується як для внутрішніх і фасадних робіт.

Традиційною мармуровою штукатуркою є таделакт. Особливістю є, те що вона імітує різні види зрізу природних каменів. Її застосовують при штукатурці ванн, раковин, басейнів.

Моделююча штукатурка дозволяє моделювати як нахили, так і товщину і форму ваших стін, і добре вкривати різні дефекти. Наноситься на різні поверхні, винятком є ​​лише дерево і гіпсокартон.

 

Читайте також

Вибираємо клей для лінолеуму

Напевно, самим надійним і недорогим методом кріплення гнучких покриттів для підлоги є використання клею для …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *