Головна / Будівельні роботи / Дачні будинки з бруса: переваги та недоліки

Дачні будинки з бруса: переваги та недоліки

Дачні будинки з бруса: переваги та недоліки

Незважаючи на регулярну появу нових будівельних матеріалів, дерево століттями не здає своїх позицій і залишається затребуваним матеріалом для будівництва житлових будинків.

Основною перевагою дерев’яного будинку можна без тіні сумніву назвати його екологічність. Дерево є натуральним «дихаючим» матеріалом, що створює всередині будівлі комфортний мікроклімат і позитивно впливає на мешканців.

Люблять дерев’яні будівлі і за оригінальний зовнішній вигляд. Акуратно оброблене дерево не вимагає проведення додаткової обробки стін і вже саме по собі є готовим елементом інтер’єру.

Ще однією перевагою дерева як матеріалу полягає у здатності підтримувати сталу температуру всередині приміщення. Цілком надійна споруда може мати лише 15-30 сантиметрові стіни і менш масивний фундамент — це дозволяє істотно скоротити витрати на все будівництво.

Недоліки дерев’яних будинків

Основною проблемою є висока вогненебезпечність будівель з дерева. Для підвищення вогнетривкості дерево обробляють спеціальними розчинами. Але, така міра лише знижує час займання полум’я, а не робить споруду негорючою. Застосування хімічних розчинів значно зменшує екологічність будинку, адже це його основне достоїнство.

Проблема високого ступеня загоряння вирішується і за допомогою облицювання стін цеглою. При втіленні в життя такого рішення необхідно запобігти намоканню і подальше гниття деревини. Для кріплення цегляної кладки використовують металеві елементи, що викликають гниття деревини в місцях стиків і подальше руйнування споруди.

Деревина чутлива до атмосферних явищ, піддається ураженню грибками і шкідниками. Непоправної шкоди можуть завдати поточні внутрішні комунікації. Для усунення цих недоліків необхідно передбачити зовнішнє водовідведення і ретельно обробити зовнішні стіни захисними розчинами. Необхідний постійний контроль цілісності комунікацій і покрівлі.

Дерев’яне зодчество має тисячолітню історію і пережило виникнення і відхід у небуття багатьох видів будівельних матеріалів. З появою моди на екологічність, дерево як будівельний матеріал переживає друге народження і знову на піку популярності.
 

Читайте також

Будівництво будинку, планування ділянки

Перш ніж приступити до будівництва будинку, власники ділянок стикаються з таким непростим і важливим питанням: …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *