Головна / Дача / Город / Чи вигідне вирощування печериць як бізнес

Чи вигідне вирощування печериць як бізнес

У природі печериця росте на відкритих галявинах. Однак, цей гриб відмінно себе почуває і в штучних умовах. У цій статті ми поговоримо про те, чим примітно промислове вирощування печериць.

З чого почати і як скласти план

Щоб уникнути неприємних несподіванок, необхідно скласти бізнес-план промислового вирощування печериць. Для цього спочатку вивчаються санітарні норми та правила, рекомендації уповноважених державних органів і, звичайно ж, технології вирощування. Коли вся необхідна інформація зібрана і проаналізована, можна шукати приміщення. Тут потрібно визначитися з обсягами. Наприклад, 2-3 тонни продукції в рік вирощують з площі 100 кв. м. Кращий варіант – будівництво, але можна скористатися і орендованим приміщенням.

Чи вигідне вирощування печериць як бізнес

Наступне, що знадобиться для вирощування печериць в домашніх умовах, – міцелій, тобто грунт з порами грибів. Не кидайтеся на дешеві сумнівні пропозиції. Купуйте лише у тих продавців, які мають реальні позитивні відгуки клієнтів.

Якщо ви збираєтеся вирощувати гриби в промислових масштабах, тоді доведеться ще подбати про рекламу. Урожай більш ніж в 100 кг самостійно реалізувати буде важко. Тому віддати гриби можна перекупникам, запропонувати продуктовим магазинам. Щоправда, у другому випадку будуть потрібні ще спеціальні документи.

Рентабельність цього бізнесу можна розрахувати, проаналізувавши ситуацію на ринку. Довгий час на ринку домінувала імпортна продукція. Польські печериці ніколи не залежувалися на прилавку. Попит перевищував пропозицію. Зараз «на арену» виходять вітчизняні виробники, чому б вам не стати одним з них?

Чи вигідне вирощування печериць як бізнес

З чим можна зіткнутися при вирощуванні

Розведення печериць має і свої ризики. Новачкам не варто відразу розгортати великі обсяги. Вирощування грибів – процес нескладний тільки на перший погляд, без досвіду виробництво можна занапастити ще на старті. Культура може бути вражена бактеріями або хворобами. Запобігти цьому можна, лише підтримуючи оптимальні умови в розсаднику. Не варто нехтувати і аналізом ринку. Сам по собі цей бізнес досить прибутковий, але от в сільській місцевості даний продукт може і не бути затребуваний.

Збір врожаю і збут продукції

Прибирати урожай теж треба правильно: гриб не виривається, не зрізається, а викручується. Зберігати печериці краще в контейнерах об’ємом 3-4 кг. Урожай зберігається до 12 днів при температурі від 0 до -4 °C.

Рентабельність залежить і від збуту продукції. Якщо ви стали відмінним грибоводом, але не змогли реалізувати продукцію, то прибуток від свого бізнесу не отримаєте. Варіанти продажу існують різні. Ви можете самостійно продавати на ринку або віддавати дрібнооптовим торговцям. Більш вигідно реалізовувати гриби через мережеві магазинів, постачати в громадське харчування. Шукати клієнта потрібно вже в період очікування врожаю.

Чи вигідне вирощування печериць як бізнес

Скільки грошей потрібно для початку

Щоб відповісти на питання, чи вигідно займатися виробництвом печериць, потрібно визначитися з фінансовими вкладеннями. Для невеликого бізнесу достатньо 10 тисяч гривень для початку. А от якщо мова йде про промислові масштаби, тоді у вас повинно бути не менше 200 тисяч інвестицій. Статті витрат приблизно наступні: реєстрація підприємства, обладнання, купівля автомобіля і міцелію, рекламні витрати і непередбачені витрати.

Вибираємо обладнання

Якщо ви хочете вирощувати печериці, то потрібно придбати спеціальне обладнання або зняти/купити приміщення, де вже є все необхідне. Не виростити гриби без:

гарної системи вентиляції;
системи освітлення;
парогенератора і водонагрівального котла.
Для зберігання вирощених печериць знадобляться холодильні камери.

Для вирощування печериць потрібна хороша система вентиляції

Чи вигідне вирощування печериць як бізнес

Як зареєструвати бізнес, і які документи потрібні

Для легалізації бізнесу виробництво доведеться зареєструвати. Треба мати наступну документацію:

свідоцтво про реєстрацію індивідуального підприємця;
паспортні дані власника;
заяву на відкриття підприємства;
документ, що підтверджує сплату державного мита.
Вибір системи оподаткування для реєстрації

Тим, хто розглядає вирощування печериць як бізнес, підійде система оподаткування, де використовується єдиний податок.

Відео «Процес вирощування шампіньйонів»


З цього відео ви дізнаєтеся про те, як вирощують шампіньйони і чи можна на цьому заробити.

 

Читайте також

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Як поливати огірки? Відповідь хвилює багатьох садівників і городників, оскільки полив даних овочів є ключовим …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *