Головна / Матеріали / Бітуми: види і властивості

Бітуми: види і властивості

Бітуми: види і властивості

У перекладі з латинської бітум означає — нафта, гірська смола. Він використовується в проведенні будівельних робіт з найдавніших часів. Бітум — це гідрофобний матеріал: він погано розчинний у воді, але зате повністю розчинний у бензині, скипидарі, ацетоні, сірковуглеці і багатьох інших різновидах органічних розчинників. Бітум відноситься до числа морозостійких і водонепроникних матеріалів.

Залежно від методу отримання, бітум підрозділяється на кілька видів: нафтові бітуми, пористі гірські породи і природні бітуми. До найголовніших особливостей, що виправдують застосування бітуму, слід віднести в першу чергу його унікальну здатність розтягуватися, а так само володіння різним ступенем м’якості в залежності від впливу різних температур. Крім того, матеріал практично позбавлений запахів в сухому вигляді. Таким чином, завдяки всім цим властивостям, бітум вважається основною сировиною для промислового виготовлення гідроізоляційних, антикорозійних і покрівельних конструкцій.

Ще однією важливою особливістю бітуму вважається його водонепроникність і хімічна стійкість до впливу агресивних засобів. Завдяки цим своїм властивостям бітум досить широко застосовується у виробництві різної якості цементних бетонів або металів, які схильні до окислення в насиченій киснем середовищі.

В наш час бітуми широко використовуються у сфері хім. захисту залізобетонних конструкцій та металевих труб. У промисловому будівництві цей матеріал може бути застосований як чудовий ущільнювач.

На сучасному ринку виставлено на продаж величезна кількість бітумів різних марок, вартість яких залежить від якості та виробника. Однак, незважаючи на цю особливість, бітум не даремно вважається одним із самих недорогих матеріалів. В залежності від практичного призначення, бітуми можуть підрозділятися на покрівельні види, будівельні, а також дорожні. Незважаючи на високу якість виготовлення сучасного будівельного бітуму, ціна його досить низька. У багатьох господарських галузях сьогодні широко використовується твердий бітум такої ж високої якості (або навіть вище), як і всі інші види цього унікального будівельного матеріалу.

 

Читайте також

Вибираємо клей для лінолеуму

Напевно, самим надійним і недорогим методом кріплення гнучких покриттів для підлоги є використання клею для …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *