Головна / Матеріали / Березова фанера для будівництва

Березова фанера для будівництва

Березова фанера

Фанера — чудовий відомий листовий будівельний матеріал, який отримують з листів якісного лущеного шпону, спеціальним клеючим розчином сполучених між собою. Сучасні різновиди фанери випускаються з найрізноманітніших сортів деревини — м’яких хвойних і твердих березових. Якість одержуваної фанери і її область будівельного застосування самим прямим чином залежить від матеріалу, який був використаний у виробництві.

Найбільшу цінність при виробництві фанери представляють із себе тверді породи. До неї відноситься значна кількість листяних порід. Найвідоміші породи дуб, бук, клен, ясен і, звичайно ж, береза. Хвойні породи — соснові і ялинові — мають м’яку деревину.

Полісся здавна славиться своїми березовими лісами. Наша береза займає міцне місце серед інших варіантів твердих порід, з яких виходить найбільш якісна фанера. Всього в світі існує трохи більше сотні видів берези. Однак в промисловому застосуванні найбільш важливі лише два види цього дерева — це береза пухнаста, ну і береза. Ростуть вони в основному на території нашої країни та росії, також в невеликих кількостях зустрічаються в країнах Прибалтики, і в Скандинавії.

Щільність деревини цих двох сортів середня. Ще одна особливість — менша кількість сучків на будові стовбура, більш тонкі річні кільця. Ці особливості самим позитивним чином позначаються на якості виготовляємого шпону, з якого в результаті виходить високоякісна фанера.

Різновиди фанери з берези відрізняються особливою міцністю і витримують навантаження більш ніж у два рази сильніше хвойної фанери. Підвищена міцність фанери обумовлюється перехресно розташованими листами шпону при склеюванні. Легка і міцна, вона також витримує великі перепади температур, при цьому зберігаючи свої властивості. Це дозволяє використовувати вироби з березової фанери у різних кліматичних умовах.

Будівництво це область, де фанера знаходить найбільше застосування. Видатні характеристики цього виду фанери дозволяють застосовувати її навіть у тих випадках, коли потрібна витримка великих навантажень. Будь-які види монолітних робіт, обшивка підлоги і стін, скрізь фанера знайшла своє застосування. Транспортне машинобудування також не обходиться без використання фанери. Красива текстура у поєднанні з рівною поверхнею дозволяє використовувати фанеру для оздоблення інтер’єрів або для виготовлення меблів.

 

Читайте також

Вибираємо клей для лінолеуму

Напевно, самим надійним і недорогим методом кріплення гнучких покриттів для підлоги є використання клею для …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *