Головна / Будівельні роботи / Будівництво будинку з оциліндрованого брусу

Будівництво будинку з оциліндрованого брусу

Будівництво будинку з оциліндрованого брусу

Сам по собі процес спорудження будинків відомий дуже давно і, в якомусь сенсі, однаковий для всіх видів будівель. Однак, при будівництві будинку з такого матеріалу, як оциліндрована колода, існують деякі нюанси.

Найбільш популярні два види будівництва оциліндрованих стін. Більш простий — це сполуки, які передбачають випуск до 25-30-сантиметрового шматка колоди за межі зовнішнього периметра стін. Він більш простий у виготовленні і надійно захищає кути майбутньої будівлі від продування. Другий метод — рубка «в лапу», він вимагає додаткових робіт по теплоізоляції і вітроізоляції кутів. Хоча другий метод більш ємний і вимагає високого професіоналізму плотніков, він є досить практичним і більш естетичним.

Остатка серед сполук з виступом використовується як проста, історично відома «проста чаша». В наш час вона отримала назву «норвезький замок».

Вважається обов’язковим застосування перерубів. Вони зберігають задану геометрію стін. У випадку, коли довжина стіни більше семи метрів, це стає основоположним питанням.

Практика говорить про те, що для уникнення розбіжності колод в процесі усушки просто необхідно використовувати нагелі і шипи. Дерев’яний стрижень із твердого дерева забивається в досить широкий вертикальний отвір, заздалегідь зроблений на всю товщину оциліндрованої колоди, аж до середини нижньої. Однак фахівці приходять до висновку, що зловживання нагелями не приносить величезного позитивного результату.

Шипи виконують наступне призначення. Представляючи собою дерев’яний прямокутник, вони вставляються в пази в стику вінців. Слід не забувати про важливе: розмір пазів повинен входити в розрахунок осідання будинку, яке неминуче відбувається в перші ж роки після будівництва.

У давні часи стики колод посилювали з’єднання шип-паз, або згуртовували впівдерева, закріплюючи їх залізними скобами. Існує і більш сучасні технології. У спеціально виготовлений пропил вставляють шпильку, якою стягуються між собою колоди. Це кріплення надійно зарекомендувало себе при бічних навантаженнях, а також стисканні або розтягненнях.

Безумовно, колоді потрібно надати стійкість до різних природних впливів. Різні просочення захистять матеріал від вологи і одночасно знизять пожежонебезпеку. Дуже важливо обробляти колоди просоченнями до складання (у крайньому випадку, під час складання). В іншому варіанті, необроблені стики вінців, а також переруби з кутовими сполуками будуть піддані процесам утворення гнилі і плісняви.

 

Читайте також

Будівництво будинку, планування ділянки

Перш ніж приступити до будівництва будинку, власники ділянок стикаються з таким непростим і важливим питанням: …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *