Як вибрати змішувач для ванної кімнати

змішувач для ванної кімнати

Якою вам бачиться ідеальна ванна – ультра-сучасна або в стилі ретро? Можливо, вам до смаку монохромні рішення або ви віддаєте перевагу яскравим кольорам. Сьогодні, завдяки старанням дизайнерів та інженерів, в магазинах можна знайти саме різне сантехнічне обладнання для створення ванної вашої мрії, і головною родзинкою інтер’єру санвузла може стати змішувач. Найголовніше – чітко визначити для себе, яке саме рішення буде кращим для вашої ванної і який змішувач купити в вашому випадку.

Якому матеріалу віддати перевагу

Розглядаючи змішувачі в магазині або на ринку, ви знайшли симпатичну, але легку модель? Від покупки такого змішувача варто утриматися – швидше за все, він виготовлений з неякісного і нетривкого сплаву і прослужить вам дуже недовго. Якісний змішувач для ванни відомих фірм виробляється з латуні або бронзи, матеріалів великовагових. Бронзові моделі потребують додаткового захисту, оскільки з часом бронза покривається зеленуватим мідним нальотом. Латунні ж стійкі по відношенню до корозії, але і їх, як правило, покривають шаром нікелю або хрому. Нікельовані і хромовані змішувачі виглядають сучасно і стильно, їх холодний блиск підкреслює чистоту ванної, крім того, верхнє покриття служить додатковим захистом.

Преміальні моделі можуть покриватися і більш дорогими матеріалами, наприклад, позолотою або емаллю і декоруватися склом, мармуром або навіть дорогоцінними каменями. Такі варіанти ідеально впишуться в атмосферу розкішного санвузла, але на покупку подібного змішувача доведеться витратити значну суму.

Надзвичайно ефектно виглядають змішувачі зі скла, які можуть мати багатокольорове підсвічування. Ці конструкції теж коштують недешево, але відразу ж привертають увагу. Однозначно сказати, з якого матеріалу краще змішувач, не можна. Оптимальними за поєднанням “ціна/якість” вважаються латунні, але в деяких випадках можна віддати перевагу моделям з abs-пластику. Вони менш довговічні, але цілком здатні прослужити кілька років. Пластикові конструкції з якісним покриттям можна встановити на дачі або на знімній квартирі.

Класифікація за конструктивними особливостями

Залежно від конструкції змішувачі діляться на:

Двохвентильний змішувач

Двохвентильні

Хтось вважає такі моделі застарілими, але конструкції з двома кранами і раніше користуються величезною популярністю. Вони прекрасно вписуються в класичний дизайн і вінтажний стиль, але не останню роль в їх затребуваності грає відносно невисока ціна.

Двохвентильні змішувачі являють собою конструкцію з двома кранами, за допомогою яких регулюється напір і температура води. Таке конструктивне рішення не зовсім зручне, оскільки на регулювання доводиться витрачати багато часу. Ще одним мінусом двохвентильних змішувачів для ванної вважається наявність гумової прокладки, яка досить швидко зношується і потребує заміни. Більший термін служби змішувачів забезпечують керамічні пластини, якими останнім часом все частіше оснащуються моделі з двома кранами, – кераміка в меншій мірі схильна до зносу і не так чутлива до якості води, ніж гума.

Одноважільний змішувач

Одноважільні

Ці конструкції останнім часом активно витісняють двохвентильні. Змішувачі з одним важелем більш зручні в експлуатації – вони мають єдиний важіль; рухом вгору або вниз регулюється потік води, рухом вправо-вліво – її температура. Спочатку в таких конструкціях використовувався кульовий механізм, але зараз його майже повністю замінив картріджний, більш надійний і довговічний.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Більшість покупців, які мають намір зробити ремонт у ванній, замислюються, який змішувач краще – одноважільний змішувач або двохвентильний. З конструкцією з одним важелем управлятися простіше, особливо дітям і представникам старшого покоління, зате два крана виглядають більш звично. Багато в чому вибір диктується і загальним оформленням санвузла, але в загальному можна говорити про те, що одноважільний змішувач більш функціональний.[/box]

Каскадний змішувач

Каскадні

Каскадні варіанти – це ефектна новинка, яка вражає навіть тих, хто звик до дизайнерських вишукувань. Вода з таких кранів подається у вигляді широкого плоского струменя, що нагадує водоспад. Особливо багато виглядають каскадні змішувачі з підсвічуванням. Що ж стосується експлуатаційних характеристик, то каскадні моделі майже не відрізняються від інших, за винятком трохи більшої витрати води.

термостатичний змішувач

Термостатичні

Якщо вам не до смаку температурні перепади, а думки про контрастний душ викликають у вас паніку, то ідеальним вибором для вас буде змішувач термостатичний. Його головна особливість полягає в тому, що він в будь-якій ситуації подає воду заданих температури і напору незалежно від параметрів води в системі водопостачання. За допомогою двох ручок, якими оснащений такий змішувач, задаються температура і натиск, ці параметри зберігаються, і при наступному купанні вони будуть такими ж. Термостатичний змішувач гарантує повний захист від опіків або раптового переохолодження, тому буде оптимальним рішенням для сімей з дітьми.

безконтактний змішувач

Безконтактні

Безконтактні змішувачі часто встановлюються в готелях, ресторанах, установах. У таких конструкцій є інфрачервоні датчики, які подають сигнал про включення води тільки тоді, коли до крану підносяться руки. Через пару хвилин подача води відключається автоматично. Великим плюсом таких моделей є їх гігієнічність – вам не потрібно торкатися деталей ні для включення, ні для виключення води. Крім того, безконтактний змішувач для раковини гарантує, що ви ніколи не затопите сусідів, забувши вимкнути кран. Для дбайливих господарів важливо, що безконтактні моделі дозволяють значно знизити витрату води, тим самим зменшуючи витрати на комунальні послуги.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: