Шов між ванною і стіною: вибираємо, як краще його закрити

При установці ванни дуже важливо забезпечити щільне прилягання її до стіни. У деяких випадках при ремонті ванної кімнати замовники просять зробити поличку, на якій можна було б зберігати приналежності. Однак у більшості випадків таке рішення неможливо через невелику площу самої ванної кімнати. Для щільного примикання ванни до стін необхідно забезпечити герметизацію стику.

Розчини для герметизації стику

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Відразу обмовимося, що герметизація стиків спеціальними розчинами вже відходить у минуле. По-перше, процес виходить досить трудомістким. По-друге, для цієї мети підходять лише ті суміші, у яких міститься білий цемент.[/box]

Першим ділом вам належить закрити щілину. Тоді розчин буде відразу фіксуватися на місці, а не опускатися вниз або просто сповзати по стіні.

Розведіть розчин згідно з інструкцією, що міститься на упаковці.

Щоб розчин міг добре зафіксуватися на стіні, важливо злегка намочити борт ванни і саму стіну.

Після того, як ви завершите закладати шов, висохлий розчин доведеться задекорувати. Для цього підійдуть фрагменти мозаїки або інші матеріали. Наприклад, можна використовувати пластикові плінтуса, які зовні схожі на скло — вийде дуже красиво!

Використання монтажної піни

Багато сучасних матеріалів, які призначені для закладення щілин, набагато краще підходять для закладення швів між стінами і ванною. Скажімо, та ж монтажна піна впорається з цим завданням набагато швидше, ніж будь-який цементний розчин. Більш того, для усунення щілини нічого не доведеться розбавляти! Правда, купити вам доведеться водостійку піну, а вона коштує дорожче. Треба сказати, що монтажна піна не призначена для постійного контакту з водою, але сьогодні існують техніки і технології, які дозволяють вирішити навіть цю, здається, зовсім не вирішувану задачу.

Перед початком роботи обклейте плитку в місцях, де не потрібна піна. Це необхідно, щоб не зіпсувати кахель в процесі. Не забудьте обклеїти і краю ванни — зчистити піну, якщо вона виявиться на поверхні, дуже проблематично. Всю роботу з піною проводите в рукавичках.
[tie_list type=”checklist”]

  • У місцях стику до обклеювання скотчем поверхню почистіть, обезжирьте і висушіть.
  • Струсніть перед застосуванням балон і направте дозатор на лінію стику.
  • По мірі того, як піна буде сохнути, вона почне розширюватися, щільно закупорюючи стик. До того, як піна висохне повністю, її чіпати не слід. Читайте інструкцію на банку!
  • Висохлу піну можна зрізати ножем, створивши акуратний рівний шов.

[/tie_list]
Щоб візуально стик виглядав красиво, варто використовувати декоративний бордюр. Встановити його можна на тонкий шар герметика, який до того ж забезпечить 100% водонепроникність.

Закладення швів герметиком

Сучасний асортимент товарів для герметизації надзвичайно широкий. Що можуть запропонувати продавці?

Насамперед, це спеціальні так звані санітарні герметики з антибактеріальними складниками. Вони не тільки герметизують шви, але і запобігають утворенню цвілі і грибків.

Популярні і силіконові герметики. Вони досить пластичні і прості в роботі. Також існують силікон-акрилові герметики.

Спеціально для акрилових ванн були створені силіконові герметики нейтрального типу. Як правило, на упаковці є мітка «Для акрилу».

Як правило, всі герметики зроблені в білому кольорі. Однак сьогодні у великих магазинах можна відшукати і кольорові герметизуючі розчини.

Як правильно використовувати герметик?

Перед початком роботи обов’язково очистіть поверхню ванни і стіни в місцях стику. Знежирення дозволить розчину стати міцніше і прилягати до поверхні максимально щільно, не пропускаючи навіть саму тонку цівку води.

Балон використовуйте разом з монтажним пістолетом — це сильно полегшить вашу роботу. Кінчик видаліть. Пам’ятайте: чим більше отвір, чим ширше смуга герметика на поверхні.

Видавлювати матеріал потрібно на край ванни.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Хочете, щоб смужка вийшла рівною і красивою? Попередньо змочіть палець у мильний розчин і проведіть їм по краю в тому місці, де не хочете бачити залишки герметика.[/box]

В цілому процес висихання таким методом загерметизированного шва буде тривати близько доби.


Бордюри та їх використання при обробці

Використання бордюрних стрічок дозволяє швидко і без зайвих трудовитрат закрити стик між ванною і стіною. Сучасні виробники пропонують великий вибір бордюрів.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]До акрилових ваннх фахівці рекомендують купувати акрилові бордюри.[/box]

Міцні і красиві керамічні бордюри. Правда, коштують вони значно дорожче, ніж більш доступні бордюри з ПВХ.

Для закладення шва можна використовувати і спеціальні поліетиленові стрічки. Коштують вони недорого, але і дають багато проблем. Без спеціальної обробки така стрічка досить швидко покривається цвіллю. Та й догляд за нею доставляє чимало турбот!

Як правильно клеїти бордюрную стрічку

Відріжте смугу бордюрної стрічки, яка буде дорівнювати довжині стіни, до якої ви її будете клеїти, і + 2 сантиметри.

У першу чергу вам потрібно поклеїти довгу сторону. Більшість подібних стрічок вже мають у своїй підставі склеювальний розчин, так що додатково використовувати клей немає необхідності. Слідкуйте за тим, щоб клеюча сторона не пересихала. Рекомендується прибирати склеювальний шар поступово.

Приклеєну до стіни і ванні стрічку добре притисніть.

Найскладніше буде працювати з кутами. Для обклеювання їх стрічку доведеться притискати шпателем і напускати в кутах бордюри один на одного.

Бордюри з пластику клеяться подібним чином. Правда, в кутах їх зрізають під кутом в 45 градусів.

На очищену і попередньо знежирену поверхню відразу клеїться малярний скотч, який захистить ванну і плитку від попадання клею. Потім на бордюр наливається тонким шаром спеціальний прозорий клей.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Часто трапляється так, що у стику залишаються порожнечі. Краще всього закласти їх гідроізоляцією.[/box]

Як бачите, нічого складного в процесі закладення шва між ванною і стіною немає. Ви самі можете вибрати оптимальні для себе матеріали і своїми руками виконати всю роботу.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: