Планування вітальні

Грамотне планування вітальні в квартирі — запорука зручності, комфорту і практичності. Як розставити меблі, щоб пізніше кімната не здавалася болісно незручною?

З чого починати планування

Планування будь-якого приміщення — завдання складне, що вимагає ретельності і грунтовності в підході. Якщо немає можливості і засобів звернутися до професіоналів, планування вітальні можна зробити самостійно.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Процес планування починати варто з точних замірів приміщення. Не важливо, велика у вас вітальня, маленька, виміряти кімнату все одно доведеться.[/box]

Розставте пріоритети

Як ви маєте намір використовувати свою вітальню? Буде вона кімнатою, в якій всі проводять час або ви будете використовувати її як приміщення для прийому гостей? Втім, вітальня часто використовується як житлова кімната, і в такому випадку доведеться жертвувати красою, вибираючи багатофункціональні меблі.

Визначте потреби

Спальні місця, місця для зберігання, тип столу — все це вам доведеться враховувати ще в процесі планування. Якщо всім домочадцям вистачає місця, у вітальні можна встановити диван без функції розкладання. В приміщенні мало місця? В такому випадку, стіл належить вибирати розкладний. Квартира маленька і місць для зберігання в ній недостатньо? У вітальні доречно встановити радіусну шафу або шафу-купе. Не виключено, що вітальня стане робочим місцем когось із членів сім’ї, і на цей випадок доведеться пожертвувати площею для встановлення столу і крісла.

Планування маленької вітальні

Найбільше труднощів викликає планування маленької вітальні. Скромна площа вже точно не сприяє функціональності! Крім того, в магазині доведеться шукати компактні меблі з місцями зберігання.

Пам’ятайте, що у вітальні повинне бути місце для кожного члена сім’ї. Не важливо, буде це диван з кріслами, великий кутовий диван або тахта. Врахуйте, що до вас у свята будуть приходити гості, так що наявність великого столу і крісел — ще один важливий критерій. Знайти зручний комплект, що складається з розкладного столу і складних крісел, які можна зберігати навіть у шафі, буде неважко.

Види планування віталень

Існує три основних способи розмістити меблі у вітальні:
[tie_list type=”checklist”]

  • кутом;
  • буквою «п»;
  • паралельно.

[/tie_list]

У сучасних будинках в якості основи інтер’єру, на який орієнтується розстановка меблів, виступає телевізор. Виходячи з його місця розташування, ведеться розстановка меблів. Не забудьте врахувати розташування кімнати по сонцю: слідкуйте за тим, щоб телевізор був навпроти вікон.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Кутове планування, як правило, використовується в приміщеннях невеликого розміру. Розставити меблі інакше вийде навряд чи.[/box]

Буквою «п» меблі можна розставляти в великих вітальнях. Втім, і паралельне розташування виявляється можливим за умови, що розмір кімнати перевищує 25 квадратних метрів.

Визначаючи місце кожного предмету меблів, починати слід з вибору місця для великих меблів. Зокрема, шаф і диванів. Коли знайдуться для них місця, можна планувати розміщення крісел, столу, комода та інших предметів, які ви вважаєте необхідними.

Планування їдальні-вітальні не викликає труднощів. Досить знайти місце для столу і крісел, дивани, шафи або консолі для посуду. Всі інші предмети ви зможете розставити пізніше.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]При купівлі меблів обов’язково виміряйте розмір кожної речі![/box]

Освітлення — важливий момент, який доведеться врахувати при плануванні вітальні. Освітлювальні прилади обов’язково повинні знаходитися над обідньою зоною. Якщо вітальня не буде виступати в якості їдальні, то розподілити лампочки можна по периметру приміщення.

Перед тим, як приступати до складання плану, ми рекомендуємо вивчити фото. На спеціалізованих сайтах можна знайти варіанти розміщення меблів у квартирах стандартних планувань — це суттєво полегшить ваше завдання.

Основні меблі, які будуть потрібні для облаштування

Щоб вітальня вийшла функціональною і зручною, важливо підібрати оптимальний комплект меблів для неї. Перш за все, знадобиться диван. Зараз модно вибирати компактні кутові дивани зі спальними місцями і ящиками для зберігання. Варіанти можна знайти і для просторих віталень, і для маленьких.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]У разі, якщо диван був обраний великий, необхідності купувати крісла немає.[/box]

У вас маленька кухня? В такому випадку, раціонально у вітальні встановити невелику шафу для посуду. Звичайно, не таку, якими були радянські гірки з кришталем! Зараз повно відмінних стильних шаф для посуду.

Незмінний атрибут будь — якої вітальні – журнальний столик. Перед тим, як його купити, вивчіть асортимент меблів. Цікаве рішення зі столами-трансформерами пропонують багато виробників. У складеному стані стіл являє собою невеликий компактний предмет меблів. А після кількох рухів перетворюється на значний обідній стіл.

Стандартні меблі вам не підходять? В такому випадку, вам доведеться замовити її за індивідуальними мірками. Швидше за все, планування вітальні запропонують фахівці, які і будуть робити для вас меблі.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: