Мінуси дешевого кахлю

Якщо грошових коштів на ремонтні роботи та облицювання трохи, то виникає необхідність вибирати більш дешеві будматеріали. Все чудово уявляють, що дешеве практично ніколи не буває хорошим.

Проте чи такі вже незаперечні недоліки? Чи є сенс купувати недорогий кахель, чи варто вигадати на чомусь іншому? Які існують мінуси дешевої плитки, і на що треба звернути увагу в першу чергу під час походу в магазин?

Необхідно зауважити, що дороге також деколи не блищить якістю. Якщо виробник закладає великий бюджет на свою рекламу, то ціна на його вироби неодмінно підвищується. Разом з цим якість, зазвичай, не змінюється. Внаслідок цього не треба повністю довіряти відомому бренду. Не треба припускати, що його дешева плитка стане істотно краще, ніж кахель нерозкрученого виробника.

Товар з невеликою ціною завжди зобов’язаний викликати підозру (проте не відкидайте його тут же). Так, дороге також здатне не відповідати очікуванням, однак при покупці з дешевого асортименту шанс натрапити на неякісні вироби істотно вище.

Основні недоліки дешевого кахлю

1. Примітивність зовнішнього вигляду і не різноманітність колірної палітри. Тони і текстури дешевого кахлю зазвичай не оригінальні і дуже прості. Забарвлення часто маловиразне, блякле.
2. Міцність. Міцність дешевої плитки часом знижується, що позначається на її ламкості.

 

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Бракований дешевий кахель часом практично розсипається в руках. Він надзвичайно схильний до утворення пошкоджень і тріщин, що з’являються навіть при несильному ударі і падінні на нього не важких, але твердих речей.[/box]

Але і це ще не кінець. У разі, якщо Ви будете гранично акуратні і нічого не упустите і станете обходитися з кахлем гранично обережно, він все одно здатний розтріснутися. Подібне виникає в тому випадку, якщо для укладання плитки був застосований потужний розчин. Як стверджують фахівці, клей фактично «розпорює» ламку плитку. Руйнівним здатен стати і вплив високої температури, а зокрема скачки від прохолодного до спекотного.

3. Крихкість верхнього покриття. Захисний шар кахлю (емаль або глазур) в принципі схильний до розтріскування, зокрема при несподіваних змінах температур. Але саме недорога плитка грішить подібним особливо часто. Дана проблема відображається у вигляді величезної кількості маленьких тріщинок, що проходять лише через поверхневе покриття.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Часом такий дефект можливо помітити навіть у супермаркеті на нових виробах. Якщо плитка належить 2 або 3 класу, то цей мінус не відносять до браку.[/box]

4. Не точна форма і невідповідність в габаритах. Простими словами, дешева плитка не часто буває рівною, це ускладнює роботу з її монтажу. Точніше, встановити не особливо складно. Важче зробити це так, щоб результат не виглядав сумно.

Причина криється в тому, що при термообробці кахель щоразу змінює форму в різній мірі. Збільшуються або зменшуються габарити, утворюються викривлення. Кахель по завершенню термічної обробки неодмінно перебирають, ділячи за габаритами і присутності/помітності пошкоджень. Якщо плитка істотно змінилася, 1 клас вона не проходить.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Чим гірше клас комплекту — тим більше в ньому кахлю низької якості. Природно, і вартість на подібну плитку знижена.[/box]

Зміни форми різні. Плитка здатна стати втиснулою або що випирає, тонше або товщє. Часто проявляється спотворення ортогональності, відхилення прямих кутів квадратної плитки від стандартів.

Можна спробувати придбати дешевий кахель 2 або 3 сорту, проте треба бути підготовленим до того, що оброблені їм конструкції не стануть абсолютно рівними. Ймовірно, зазори між плитками потрібно робити досить товстими — лише це дасть можливість укласти ряди кахлю гранично рівно і красиво, не дозволивши їм «розійтися».

5. Недоліки зовнішнього вигляду. Кахель з різними дефектами верхнього шару прибирають з 1 класу, зменшуючи на нього вартість. На фронтальній стороні дешевої плитки зазвичай помітні різні нюанси: наприклад, недокрасы, порожнечі, вкраплення, невеликі сколи або червоточинки. Якщо ви естет і віддаєте перевагу, щоб обробка виглядала бездоганно — вибирайте плитку в іншому бюджетному діапазоні.

Як звести ризик до мінімуму?

Для підлоги, зокрема на кухні і в коридорі, краще купити кахель, що дорожче або керамограніт. Якщо необхідно урізати ремонтний бюджет, уріжте це на плитці для стін в санвузлі.

Якщо Ви зупинили свій вибір на нашому кахлі або колишніх республік Радянського союзу, ретельно вивчіть якість плитки габаритами 20х30 (для стін) і 30х30 (для підлоги). Подібні розміри, користувалися великою популярністю, в минулі роки. Не всі виробники відновили заводське обладнання. Плитка, вироблена в таких умовах, зазвичай виходить невисокої якості. Для виробництва плитки інших габаритів придбане сучасне зарубіжне устаткування, внаслідок цього дефектів на подібному кахлі набагато менше.

Якщо плитка недорога і дуже ламка, чорнова підлога зобов’язана представляти собою ідеальну поверхню. В іншому випадку підвищиться ризик тріщин і навіть розломів. В остаточному підсумку, вирішити повинні Ви самі, що в результаті вийде для вас краще: придбати плитку якісніше або оплатити капітальну підготовку підстави.

Дуже ризиковано купувати дешеву плитку великими партіями. Краще купити одну упаковку кераміки і упевниться в неї вдома. Провести випробування на міцність і стійкість, перевірити геометрію. Якщо розташувати кахель на підлозі, буде видно, наскільки великі дефекти.

Вдалих Вам покупок і ремонту!

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: