Міфи і правда про підготовку насіння до посіву

Міфи і правда про підготовку насіння до посіву
Підготовка насіння по праву вважається мистецтвом з безліччю тонкощів, розібратися в яких буває дуже нелегко. Як відокремити зерна від плевел і зрозуміти, де міфи, а де – правда? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в нашій статті.

Чи правда, що збирати насіння можна не тільки з сортів, але і з гібридів?

Садівники-городники люблять вирощувати нові і незвичні для себе культури. Отримавши позитивний досвід від експериментів в поточному сезоні – незвичайну форму плодів, хороші смакові якості – їм хочеться посадити таку ж рослину і в наступному році. Для цього збираються насіння з гібридів.

Чи правильно це?

Зібране насіння з гібридних рослин можуть не дати якостей, які були оцінені рік тому. І все тому, що гібрид – це тимчасова комбінація заданих незакріплених якостей. Для того, щоб рослина зберігала свої якості десятки років, потрібно зробити сорт і витратити на роботу роки роботи.

правда про підготовку насіння до посіву

Чи правда, що збір свого насіння забезпечить хороший урожай?

Дачники нерідко стикаються з проблемою: готове насіння не сходить із них виростають не ті культури, які заявлені на упаковці. Щоб уникнути прикрої неприємності, городники вирощують насіння власного збору.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Подібна тактика виправдовує себе, якщо для виробництва насіння забезпечується просторова ізоляція від потенційних запилювачів.[/box]

Дистанція залежить від того, яка культура вирощується, а також від кліматичної та географічної зони. Так, в північних широтах чистосортне насіння томату отримують з ізоляцією до 5 м, а в південних – до 50 м. Але не кожен дачник має достатню територією для вирощування рослин, тому дотримати належну ізоляцію і отримати чистосортне насіння вдається не завжди.

Забезпечити хороший урожай допоможуть насіння від відомих і перевірених виробників. Часто дороге насіння продається підготовленими до посіву. Вони інкрустовані (оброблені препаратами від хвороб) і дражировані (мають захисну оболонку зі стимуляторами росту, мікроелементами, що захищають від шкідників і хвороб).

вирощування розсади

Чи правда, що насіння потрібно обов’язково гартувати?

При підготовці насіння до посіву дачники нерідко вдаються до такої процедури, як загартовування насіння і сходів у фазі сім’ядольних листочків. Цей захід має проводитися в північних широтах при вирощуванні теплолюбних культур. Однак він не є обов’язковим.

Якщо вирішено при підготовці насіння провести їх загартовування, то потрібно врахувати терміни. Для кожної культури вони свої. Наприклад, 15-20 днів до дати посіву необхідно для загартовування цибулі, моркви і петрушки; 17-22 дня – для капусти. Температура при цьому повинна бути в межах 5-10 градусів.

Загартовування насіння буде корисним, якщо передбачається подальше загартовування розсади. Для цього її виносять у прохолодне місце (наприклад, на балкон). Якщо ж розсаду залишити в теплій квартирі, то за час зростання відбудеться втрата імунітету, отриманого при загартовуванні насіння.

Чи правда, що насіння, добре збережені на холоді, втратять схожість?

Є дачники, які вважають, що зберігання насіння на холоді продовжує термін їх придатності. Інші дотримуються думки: насіння замерзнуть, якщо їх пересилають взимку поштою або залишити на зберігання на холоді.

Фахівці запевняють, що насіння на морозі не втрачають схожість. Навпаки, насіння багатьох культур для успішного проростання потребують тривалому охолодженні. Але якщо невисушене насіння помістити на невеликий холод, то відбудеться небажана для багатьох рослин яровизація.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]При глибокому ж холоді насіння збережуться краще. Однак це правило не універсальне: ряд рослин, зокрема південних, не переносить холод.[/box]

Чи правда, що в грунтосуміш, призначену для посіву насіння, потрібно додавати пісок або органіку?

Існує думка, що чим більше підгодівлі, тим краще: рослина нібито буде міцніше і плодовитішою. Насправді ж прорастаючому насінню органіка не потрібна: із-за високого вмісту азоту буде гальмуватися проростання насіння і відбуватися провокування різних захворювань.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Що стосується піску та інших речовин, що підвищують аерацію субстрату, то їх додавання в грунтосуміш обов’язкове.[/box]

Ще одна рекомендація: при нейтральному pH не потрібно додавати компост з причини великого відсотка органіки. В іншому випадку можливо захворювання кореневої системи. Зокрема, небезпека стосується розсади, вирощуваної в квартирі з частими провітрюваннями і перепадами температур.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: