Матеріали для обробки лоджії і балкона

У сучасній квартирі, навіть якщо балкон відведений лише для просушування білизни та складування різного мотлоху, набагато краще, коли простір красиво облицьовано, а не виглядає так само невиразно, як при запуску житла в експлуатацію.

Колись арсенал матеріалів для оздоблення балкона і лоджії складався лише з однієї вагонки (хоча, і її могли дозволити собі не всі), на даний момент вибір став набагато ширше. Обробити балкон самостійно не так вже і важко, зате відвідувати його стане набагато приємніше. В стильній кімнаті і життя тече зовсім по-іншому: з’являється бажання посадити декоративні рослини на балконі, а не зберігати непотрібні речі.

Отже, на балконі встановлені вікна, тим самим утворений захист від потрапляння в приміщення пилу, бруду, дощу і снігу, треба тільки підібрати матеріали для оздоблення. У цій статті ми хочемо розповісти про те, чим же оздобити балкон і лоджію.
[box type=”note” align=”” class=”” width=””]

Зміст

  1. Дерево
  2. Сайдинг
  3. Пластикові панелі
  4. Нетрадиційні матеріали
  5. Як вибрати матеріали для обробки балкона і лоджії

[/box]

Дерево як матеріал для обробки лоджії і балкона

Класичний будматеріал іменований «вагонка» – виглядає стильно, встановлюється нескладно, при псуванні або дефекті деяких дощок їх просто можна демонтувати і поставити нові. Якщо застосовуються частини різної текстури або тону, то можна зробити оригінальний дизайн на вашому балконі.

Мінуси вагонки, як і у будь-якого іншого матеріалу теж є, вони стосуються здебільшого того, що вона вимагає ретельного і постійного догляду. Спочатку рекомендується обробити деревину антибактеріальними засобами, щоб не дати рости і розмножуватися грибкам.

Потім вагонка фарбується лаком. І, незважаючи на багатообіцяючу рекламу різних фірм, все одно через деяку кількість сезонів лакофарбове покриття приходить в непридатність. Якщо сидіти склавши руки, не відшліфувати дерево і не пофарбувати його новими шарами лаку, то воно почне псуватися. З іншого боку цей матеріал не схильний до різних ушкоджень і деформацій.

Наступна різновид досочек з дерева для обробки стінних конструкцій іменується євровагонка. Вона володіє більш високою ціною, але її якість незрівнянно вище. Основна різниця між євро-вагонкою та стандартною обшивкою полягає в легкості її установки. Оскільки на всіх планках є особливі пази, то дошки просто кріпляться між собою без потреби додаткового пристосування і багаторазового закріплення цвяхами.

Сайдинг як матеріал для оздоблення балкону і лоджії

Візуально він схожий на вагонку, але зроблений з іншого матеріалу. Сайдинг, з текстурою деревини, візуально фактично не відрізняється від євровагонки. До переваг даного матеріалу можна віднести його довгу службу. Сайдинг стійкий до відкритого вогню, він не займається, а тільки оплавляється. Установка досить проста: сайдинг навіть можна клеїти на заздалегідь зроблене решетування, а один з одним планки також закріплюються за допомогою пазів.

Обробляємо балкон за допомогою пластикових панелей

Пластикові панелі – один з найбільш дешевих матеріалів. З їх допомогою можна зробити ідеально рівні стінні поверхні, а також ще й вологостійкі, вони легко чистяться і не потребують постійного догляду. Палітра кольорів дуже різноманітна, внаслідок цього балкон здатний придбати абсолютно будь-який відтінок і естетику.

У продажу існую не тільки однотонні пластикові панелі, але і вироби з орнаментом, що імітують популярні текстури шпалер та керамічної плитки. Пластик не стійкий до перепадів температур. Але слабкий, при механічних впливах, на ньому легко утворюються подряпини і сколи.

Нетрадиційні засоби для балкона і лоджії

Стінні конструкції на заскленому балконі або лоджії можна обробити вологостійким гіпсокартоном або таким же ДСП. Перед цим переважно набити обрешітку і помістити в утворену порожнину утеплювач. Потім проводиться обшивка по напрямних – у підсумку виходять утеплені і максимально рівні поверхні.

Після такої обшивки можна вибирати будь-яке облицювання балкону та лоджії, проте краще віддати перевагу вологостійким варіантам. Облагородити обшиті стіни лоджії можна кахлем або мозаїкою, однак у даного варіанту існує єдиний мінус – прохолодність. Підійде для обробки стінних конструкцій балкона і лоджії і декоративний камінь. По завершенні облицювання камінь краще обробити спеціальним розчином, що додає матеріалу водовідштовхувальні характеристики.

Облицювання на балконі можна покрити грунтом, а потім пофарбувати водовідштовхувальним фарбою. Подібні стінні конструкції стане легко чистити, разом з цим можна взяти абсолютно будь-який відтінок. Якщо дозволяють фінанси, стіни на лоджії можливо обробити навіть панелями з пробки.

Як вибрати матеріал для оздоблення стін на балконі і лоджії?

Яким чином підібрати найкращий матеріал для балкона і лоджії? По-перше, необхідно провести підрахунок кількості необхідного матеріалу. Потім треба обійти або зателефонувати будівельні супермаркети, і уточнити ціни та підрахувати підсумкову вартість необхідного матеріалу. Перелік варіантів зменшиться, якщо ви чітко визначите, кількість грошових коштів на які ви зможете придбати матеріал для обробки стін балкона і лоджії.

Потім необхідно взяти до уваги дизайн тих приміщень, які межують з балконом та лоджією. Наприклад, якщо балкон межує зі спальнею, декорованому в вінтажному стилі з облицюванням стін венеціанською штукатуркою, то не беріть у ролі оздоблювання балкону панелі з пластика або сайдинг з металу – оскільки ці види обробки будуть сперечатися один з одним. Бажано також оштукатурити стінні поверхні балкона або обшити їх євровагонкою.

Дуже ефектно виглядає лоджія або балкон «об’єднані» з приміщенням – переважно, якщо обробка балкона і лоджії буде зроблена ідентичними по текстурі і стильовому напрямку матеріалом такого ж або кольору, що добре поєднується.

Трохи про підлогу на балконі і лоджії.

Матеріал для підлогового покриття знаходиться в прямій залежності від утеплення балкону. Якщо лоджія добре утеплена, то Ви маєте повне право зробити підлогу практично з будь-якого матеріалу, навіть з паркету. На «холодному» балконі переважно застосовувати лінолеум, як найбільш стійкий до вологи, незважаючи на те, що і він здатний втрачати форму під впливом екстремальних температур. Заміною йому може послужити керамічна плитка.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: