Ландшафтне мистецтво: правила складання композицій

Рослини, малі архітектурні форми і будь-які споруди в саду повинні бути розміщені так, щоб радувати око. Досягти цього можна при дотриманні певних правил складання композицій.

Існує кілька основних правил складання композицій:

Співвідношення форм за величиною

Часто при складанні композицій розташовують поряд форми різних рослин (великий – маленький, високий – низький тощо). Це правило актуально, зокрема, при оформленні декоративних груп з рослин (чагарники – квіти, дерево – чагарник), а також при використанні форм рослин різної величини (композиції з майданчиків різної величини).

Співвідношення за геометричною будовою

Крона дерева, форма квітника, чагарнику, водойми, доріжки має певну геометричну будову. Так, крони дерев і форми кущів мають об’ємну, тривимірну геометричну форму (конус, куля), квітники та водойми – площинну (овал, квадрат), а доріжки і огорожі – лінійну (крива, пряма). Всі ці форми повинні мати між собою співвідношення за геометричною будовою.

Співвідношення форм по фактурі

Фактура – це характер поверхні предметів. Приміром, фактура газонів, чагарників, квітників – це тип рослинності і будова крони і силуету рослини. У дерев бувають наступні типи фактури: груба (дуб), середня (липа, в’яз), тонка (верба, береза). Фактура доріжок, огорож, сходів залежить від матеріалів облицювання і мощення.

Співвідношення форм за кольором

Колір – один з найважливіших компонентів будь-якої композиції, від якого залежить, наскільки виразною вона буде. При складанні композиції варто враховувати забарвлення рослин, а також те, що в залежності від часу року воно у різних рослин може змінюватися або змінюватись в межах декількох відтінків.

Співвідношення по положенню в просторі

Всі предмети в саду при розміщенні один відносно одного з певної точки спостереження мають фронтальний, об’ємний або глибинно-просторовий вид. У першому випадку композиція розгорнута в ширину. Інші зміни для неї не мають значення. У другому випадку в композиції враховуються всі три виміри. В останньому випадку, форми утворюють глибокі лінійні і повітряні перспективи.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: