Головна / Двері та вікна / Конденсат на пластикових вікнах

Конденсат на пластикових вікнах

Конденсат на пластикових вікнах

Виробники і споживачі ПВХ вікон часто стикаються з такою фізичною проблемою, як конденсат. Він утворюється в результаті різниці температур в приміщенні і на вулиці. В процесі конвективного теплообміну, холодне повітря опускається в нижню частину міжскляного простору. Нижня частина і кути склопакета є проблемними місцями, вони самі холодні частини віконних конструкцій.

Наслідки утворення конденсату – це неприємний естетичний вигляд, так і можливе утворення грибка між стекол, небажане зволоження будівельних конструкцій.

Територіальні Будівельні Норми встановлюють обмеження температури житлового приміщення в +20°С, нижче якого температура взагалі не повинна опускатися. Якщо ж температура в приміщенні нижче необхідної — відбувається утворення конденсату. У такому разі необхідно перевірити роботу опалювальної системи.

Міжнародні стандарти ISO дозволяють тимчасове незначне утворення конденсату. Але згідно ГОСТ 24866-99 випадання конденсату внизу віконної конструкції є несприятливим чинником, так як призводить до погіршення експлуатаційних характеристик вікон.

Чинники, які призводять до утворення підвищеної вологості:

  • Низька інтенсивність повітрообміну (випадок надто ущільнених вікон), в результаті чого може бути порушена природна циркуляція повітря в приміщенні.
  • Нещодавно завершене будівництво. Після закінчення будівельних робіт, конструкції можуть зберігати вологу до 2 років.
  • Особливості проживання (сушіння речей на підвіконні, оранжерея поблизу вікон).
Заводські помилки в процесі виробництва вікон:
  • Склопакет має низький опір теплопередачі.
  • Порушення ГОСТ 30674-99, в частині пунктів 5.9.5 або 5.9.6 – невідповідність отворів — водовідвідних та вентиляційних. У цьому випадку виробник виготовляє вікна з водовідвідними отворами площею 5х20 мм, замість вентиляційних отворів для сушіння площею 5х10 мм
  • Встановлено неякісний або нестандартний ущільнювач, що веде до продуванню вікон.
 

Читайте також

5dfb3f6d9d1a127f7702321633b7d25e

Перегородки: зручне рішення для офісних приміщень

Дизайн приміщень – це не тільки вибір колірних рішень загальної стилістики та укомплектування меблями, але …

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *