Як утеплити балкон самостійно

Утеплення балкона краще виконувати з допомогою фахівців, які володіють необхідними навичками і підходящим інструментом. Це гарантує якість і відмінний результат, але, якщо у вас є вільний час, ваші руки ростуть з “потрібного місця” і ви любите все робити своїми руками — то ось інструкція, як утеплити балкон самостійно.

Для утеплення балкона можна використовувати різні матеріали, у яких є свої переваги і недоліки у використанні.

Технологія утеплення

1 етап.

Підготовчі роботи. Для початку необхідно зачистити балкон від фарби і нерівностей. Шви і тріщини потрібно ретельно закрити цементним розчином з додавання клею ПВА або герметиком. Якщо шви дуже великі (наприклад, між плитами), можна заповнити їх за допомогою монтажної піни.

Після того як розчин або герметик висохне, необхідно акуратно прибрати залишки і вирівняти поверхню. Також на цьому етапі необхідно провести монтаж електропроводки, якщо звичайно на балконі планується освітлення.

2 етап.

Гідроізоляція стін. Вкрай важливо захистити балкон від вологи, що дозволить уберегти оздоблювальні матеріали від цвілі і утеплювач від руйнування. Існують кілька матеріалів для захисту від вологи:

  • руберойд;
  • рідка гума;
  • спеціальна водовідштовхувальна штукатурка;
  • поліетиленова плівка.

3 етап.

Утеплення балкона. Для початку необхідно встановити обрешітку стін і стелі. Потім укласти утеплювач і закрити його листами гіпсокартону, фанери або пластиковими панелями. Акуратно вирівняти за допомогою штукатурки або малярного скотча.

4 етап.

Фінішна обробка балкона. Утеплити балкон можна і самому. На будівельному ринку багато матеріалів, які допоможуть зробити це без допомоги досвідчених фахівців.

Різновиди утеплювачів:

1. Матеріали на основі пінопласту (полістеролу).

Даний вид матеріалу досить часто застосовують для утеплення балконів. Він не дорогий, вологостійкий і володіє відмінними теплоізоляційними властивостями. Монтаж плит з пінопласту дуже легко виробляється, навіть якщо стіни не дуже рівні.

Крім того, сучасні види цього матеріалу пожежобезпечні і набагато менш токсичні. Пінопласт виробляється різної товщини, ширини і щільності. Тому вибір потрібного розміру не складе ніякої праці.

Якщо на листи пінопласту будуть прикріплені фанерні щити, то краще вибирати пінопласт меншої щільності.

2. Матеріали на основі скловати (скловолокно).

Такий матеріал відмінно зарекомендував себе вже дуже давно. Але більш нові теплоізоляційні вироби краще зберігають тепло. До того ж при монтажі скловати необхідно користуватися спеціальним захисним одягом або рукавичками. Безсумнівним плюсом матеріалу, є його невисока вартість.

3. Матеріали на основі пінополіуретану.

Даний вид матеріалу розпилюють за допомогою спеціального обладнання. Тому для утеплення балкона доведеться звернутися в підприємства, які цим займаються.

З переваг цього матеріалу можна відзначити: високі теплоізоляційні властивості, стійкість до вологи і перепадів температур, не дає усадки і герметично покриває всю поверхню. Утеплювач має прийнятну ціну.

4. Матеріали на основі фольги.

Матеріал складається з поліетилену, фольги. Продається в рулонах. Принцип його дії полягає у відображенні тепла, тільки якщо фольгу помістити лицем в кімнату.

До переваг такого матеріалу можна віднести невелику товщину і хороші теплоізоляційні властивості.

5. Матеріали на основі мінеральної вати (базальт).

Цей вид матеріалу має натуральне походження. Продається у вигляді рулону або пресованих плит. Часто цей матеріал зверху покривають фольгою для посилення теплоізоляції.

Незважаючи на всі достоїнства у мінеральної вати є істотні недоліки: вона боїться вологи, легко намокає, довго сохне, при цьому деформуючись. І у матеріалу висока вартість.

Після утеплення балкона послідує його оздоблення. Якщо ви вже визначилися з призначенням свого балкона, але не можете придумати як він буде виглядати, – прочитайте Модні ідеї дизайну балкона і лоджії і Дизайн балкона закритого типу.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: