Як встановити раковину у ванній кімнаті своїми руками?

Все сантехнічне обладнання при установці вимагає певних навичок і знань. Однак при наявності детальної інструкції навіть новачок може впоратися з монтажем раковини своїми руками. Нинішній асортимент раковин і сантехнічного обладнання дуже широкий. Різні розміри, форма, забарвлення, типи матеріалів. Знайти пропозиції можна навіть на самий вимогливий смак! У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно своїми руками встановити раковину у ванній кімнаті.

Види раковин

Всі раковини умовно діляться на кілька категорій. Зовнішній вид, тип кріплення, розміри, матеріали… Практично всі нюанси вам доведеться врахувати в процесі вибору раковини, а потім — і в процесі установки. Монтаж раковини визначається типом її кріплення.

Раковини на ніжці

Їх ще називають раковинами з ніжкою типу «тюльпан». У переважній більшості випадків кріплення здійснюється до стіни, а опора припадає на ніжку. У деяких випадках ніжка може виступати як самостійна опора, і кріплення до стіни не потрібно.

Накладні раковини

Модним і популярним рішенням стали накладні раковини. Вони встановлюються на стільниці, які і виступають основою. Особливе кріплення тут не потрібно.

Підвісні раковини

Вони найбільш доступні за вартістю, за ними легко доглядати, але при монтажі доведеться проявити терпіння. Закріпити підвісну раковину можна або за допомогою кронштейна, або використовуючи шпильки. Треба сказати, що все менше покупців вибирають цей варіант, вважаючи його неергономічним і малофункціональним. Втім, багатьом подобаються литі підвісні раковини. Вони виливаються разом зі стільницею з того ж матеріалу.

Вбудовувані раковини

Вбудовувані раковини не вимагають спеціального кріплення — вони монтуються або в стільницю, або продаються зі спеціальними тумбами. У першому випадку ванна кімната отримає привабливий зовнішній вигляд. У другому — з’явиться можливість зробити приміщення більш ергономічним за рахунок появи додаткових прихованих полиць в шафці.

Напіввбудовувані раковини

В даному випадку монтаж проводиться в шафку або в стільницю, однак сама раковина виступає на кілька сантиметрів. Шафки і стільниці служать додатковою опорою і роблять конструкцію більш надійною.

При дефіциті місця у ванній кімнаті, важливо зробити так, щоб візуально простір не здавалося захаращеним. Не знаєте, що робити? Найбільш раціональним рішенням буде встановити навісну раковину з тумбою. При цьому тумба не стоїть на підлозі, не захаращує і без того тісний простір. А ось кріпити таку конструкцію доведеться відразу в двох місцях: і саму тумбу, і раковину. Тумба, до речі, буде виступати і в якості додаткового опорного елемента.

Розповідаючи про види раковин, варто окремо виділити раковини на пральну машину. В тісних квартирах таке рішення дуже популярно. Раковини є двох типів: ті, що накладаються на пральну машину, що не дозволяє волозі надаватися на поверхні побутової техніки; і ті, що підняті над машинкою. У такому разі верхню частину машинки можна використовувати в якості невеликої полиці.

Кожен тип раковини має свої особливості кріплення. Як встановити вбудовані і напіввбудовувані моделі багато розуміють, і їх монтаж здійснюється фактично на готову основу. А ось установка підвісної раковини або раковини «тюльпан» потребує підготовки і вивчення інструкцій.

Як зробити правильно монтаж підвісної раковини у ванній

Етапи роботи, на які вам належить орієнтуватися, викладені в нашій статті.

Визначаємо висоту раковини

Перед тим, як почати монтаж раковини своїми руками важливо правильно визначити висоту установки. Як правило, фахівці рекомендують встановлювати раковину на висоті 82 сантиметрів від підлоги. Однак це лише рекомендована цифра, дотримуватися якої необов’язково. Оцініть, чи буде вам зручно користуватися раковиною, встановленої на такій висоті? Врахуйте зростання своїх домочадців і побажання. Не забувайте, що орієнтуватися на зростання дитини в такому випадку не варто — вона буде зростати, а раковиною стане користуватися вся сім’я!

Робимо необхідні виміри і позначки

Відміряйте потрібну висоту і проведіть на стіні горизонтальну лінію. Для точності використовуйте гідрорівень. Тільки що ви відзначили місце, де розташується верхній край раковини.

До позначки прикладіть раковину і на стіні олівцем відзначте, де розташовані отвори для кріплення. Відразу варто відзначити, що впоратися з таким завданням поодинці буде не так просто, а тому на допомогу варто покликати кого-небудь з домочадців.

Згідно з позначками просвердлите отвори в стіні, забийте дюбелі і вкрутіть шпильки для кріплення.

Раковину поки кріпити остаточно не варто — вам належить правильно встановити змішувач. Про це детальніше прочитати ви зможете трохи нижче.

Після установки змішувача зафіксуйте раковину на підготовлених кріпленнях.

Як правильно встановити раковину на постамент?

При установці раковини на постаменті типу «тюльпан» процес буде майже аналогічним, як і при монтажі підвісної раковини своїми руками. Правда, визначати висоту встановлення не доведеться — вона вже задана висотою ніжки. Встановіть раковину на ніжку поруч зі стіною і відмітьте отвори для кріплення.

Як правильно встановити змішувач

Коли раковина повністю готова до остаточного закріплення, потрібно правильно встановити змішувач. Процес складається з декількох етапів.
[tie_list type=”checklist”]

  • Вкрутіть в змішувач кріпильні шпильки.
  • Закріпіть шланги для води на змішувачі.
  • Пропустіть шланги в отвори на раковині і знизу зафіксуйте за допомогою притискної шайби та ущільнювального кільця.
  • Щоб підключити змішувачі до системи водопостачання, закрутіть шланги на трубах і перевірте, наскільки герметичними вийшли з’єднання.

[/tie_list]
Детальніше прочитати про те, як встановити змішувач правильно своїми руками, ви можете в статті.

Закінчення монтажу раковини своїми руками

Тепер вам належить остаточно закріпити раковину. Перевірте, щоб нічого не хиталося, а всі болти були на своїх місцях.

Щоб підключити раковину до каналізаційної системи, належить встановити сифон. Раковина або має захист від переливу, або ні. Якщо додатковий отвір зверху є, вам буде потрібно і спеціальний сифон з трубою для переливу. Не забудьте підключити його! Виробники пропонують різні сифони. Вони можуть бути s-образні і пляшкової форми. У ванній можна встановлювати будь-який.

Процес підключення раковини до системи каналізації

Він складається з декількох етапів. Важливо дотримуватися ретельності і обережності при роботі
[tie_list type=”checklist”]

  • Вставте в раковину випуск сифона і закріпіть його. Щоб уникнути протікання надалі, фахівці рекомендують ущільнювальну гумку змащувати герметиком. У випадку з новою сантехнікою така міра зайва!
  • До сифону прикрутіть трубу. Такі труби бувають гофровані та жорсткими з кутом. У ванних кімнатах, де місця мало, варто встановити саме гофровану трубу.
  • Трубу, вже прикручену до раковини, необхідно впустити у випуск в каналізацію. Нерідко трапляється так, що труба виявляється істотно менше випуску. У такій ситуації найбільш правильним рішенням стане купівля ущільнювальної манжети. Намагатися ущільнити трубу підручними методами не варто — це може закінчитися протіканням.

[/tie_list]
Коли всі роботи закінчені, перевірте, чи немає підтікання. Для цього відкрийте воду і уважно слідкуйте, чи не протікає вона у місцях з’єднання труб зі змішувачем, в точці входу в каналізацію.

На що варто звернути увагу, встановлюючи раковину своїми руками?

Підключаючи раковину, не дуже старайтеся з затягуванням з’єднувальних болтів. Усередині знаходяться ущільнювальні прокладки з гуми, які від сильного тиску надриваються. У результаті через деякий час ви можете помітити протікання.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Якщо сполучна манжета пропускає воду, вийміть її, просушіть, ретельно витріть і змажте місця стиків герметиком. З’єднайте все заново — протікання бути не повинно.[/box]

Як правило, щільності гумок вистачає для того, щоб вода не сочилася. Якщо це відбувається, на допомогу приходить герметик — він робить стики водонепроникними.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: